Kampania społeczna "Pełni Sportu"

Ideą kampanii „Pełni Sportu” jest popularyzacja sportu i aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnościami. Celem projektu jest integracja oraz wsparcie w realizacji lepszej jakości życia. Przy współpracy ze sportowcami z niepełnosprawnościami, mobilizujemy i pokazujemy drogę do możliwości, które są dostępne dla każdego.

Zapewniamy kontakt z klubami sportowymi, sportowcami i trenerami

w celu pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Komunikujemy osoby potrzebujące aktywności oraz ich rodziny z doświadczonymi osobami i instytucjami działającymi w obszarze sportu i rekreacji.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Budujemy świadomość

W ramach organizowanych wydarzeń, promowane są działania budujące świadomość wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i dobrostan oraz przełamujące istniejące stereotypy. Wspieramy rozwój kondycji psychofizycznej z uwzględnieniem możliwości wszystkich uczestników, poprzez odpowiednio przygotowane gry i zabawy sportowe, nadzorowane przez ekspertów.

Ruch sprzyja integracji ciała i umysłu

Sprzyja lepszej nauce i otwartości na nowe doświadczenia. Wierzymy i udowadniamy, że zarówno sport, jak i inne obszary życia społecznego, są dostępne dla każdego.

Program jest realizowany przy współpracy z Fundacją Kulawa Warszawa.

Cele kampanii:

• Zwiększenie aktywności osób z niepełnosprawnościami, która prowadzi do poprawy jakości życia
  • Kształtowanie prozdrowotnych nawyków i zdrowego stylu życia, poprzez stałą mobilizację do podnoszenia własnej sprawności
  • Rozbudzanie zainteresowań sportowych
  • Tworzenie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu dla osób z niepełnosprawnościami
  • Promocja zdrowej rywalizacji
  • Podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami

Zobacz co robimy

Pełni Sportu

to pierwsza w Polsce kampania, która na tak dużą skalę uświadamia społeczeństwo, w szczególności dzieci i młodzież na temat możliwości uprawiania sportu dla osób z niepełnosprawnościami, przedstawia różnorodne dyscypliny oraz zachęca do przełamywania własnych barier i ograniczeń.

Szermierka

Czy szermierka jest sportem elitarnym? Czy przypomina bardziej boks czy szachy? Gdzie i jak zacząć? Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym o szermierce na wózkach opowiadają: Grzegorz Pluta - złoty medalista igrzysk paraolimpijskich oraz Andrij Demczuk – ukraiński mistrz i Ambasador naszej kampanii "Pełni Sportu".

Rugby

Czy rugby jest sportem tylko dla twardzieli? Nie, każdy może spróbować swoich sił! Jednak bohaterowie naszego dzisiejszego filmu to nieustraszeni zawodnicy. Szczegóły treningów i tajniki sukcesów zdradzają Izabela Sopalska-Rynak - Prezeska Fundacji Kulawa Warszawa oraz Maciej Bartniak - Ambasador naszej kampanii „Pełni Sportu”.

Amp Futbol

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym Ambasadorka naszej kampanii "Pełni Sportu" - Monika Kukla, wraz z koleżankami z drużyny i koordynatorem sekcji kobiet — Łukaszem Matusikiem, opowiadają o powstaniu pierwszego zespołu Amp Futbol kobiet w Europie, którym jest właśnie nasza reprezentacja. To istotny krok w całym środowisku futbolowym, nie tylko w Polsce, bo to pionierska reprezentacja kobieca w całej Europie.

Blind Tennis

Brzęcząca piłka tenisowa wydaje dźwięki, dzięki którym osoby niewidome i niedowidzące potrafią ją zlokalizować. Umożliwiło to stworzenie w latach 80. nowej dyscypliny sportu – blind tenisa, za której twórcę uważa się Miyoshi Takei. Szybko stała się ona popularna na całym świecie i pojawiła także w Polsce. Czym różnią się zasady gry od zwykłego tenisa? Czy treningi przebiegają inaczej? Prezentujemy film, w którym o tej wyjątkowej dyscyplinie sportu opowiadają Aleksandra Karakula, trener Maksymilian Makuszewski i Kamil Szulc.

Parabadminton

Najszybszy sport rakietowy? Badminton! Zobaczcie, jak opowiada o nim Bartłomiej Mróz - Mistrz Europy w singlu i deblu oraz Ambasador naszej kampanii „Pełni Sportu”.

Ambasadorzy Kampanii:

Bartek Mróz

badmintonista i paraolimpijczyk

Maciej Bartniak

zawodnik rugby z klubu sportowego Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach „Four Kings” oraz reprezentacji Polski

Andrii Demchuk

ukraiński szermierz na wózku i paraolimpijczyk

Monika Kukla

zawodniczka Amp Futbol Polska, paraolimpijka